مقاله: آشنایی با موزه همینگوی کوبا (Hemingway Museum)

به گزارش وبلاگ راضانی، از زمانی که همینگوی کوبا را ترک کرد (1960)، کارشناسان به ثبت و نگهداری خانه و لوازم و سبک زندگی او کردند و در سال 1961 دولت کوبا مالکیت این خانه به عهده گرفت و آن را به موزه تبدیل کرد. اما افسوس که کاربرد آن به عنوان یک مقصد فرهنگی با مسائل زیادی روبرو بود، چرا که بودجه کاملی به آن اختصاص داده نمی شد. پس از گذشت 15 سال پژوهشگران همینگوی از آمریکا این خانه را طوری یافتند که سقف آن چکه می کرد و زیربنایش دچار تحلیل شده بود و امکان داشت که هر لحظه این همه خاطره از بین برود.

مقاله: آشنایی با موزه همینگوی کوبا (Hemingway Museum)

این خانه درست جایی بود که همینگوی 9 مورد از رمان های خود را مانند زنگ ها برای که به صدا در می آیند نوشت. او بعلاوه در سال 1954 که پیروز به کسب جایزه نوبل ادبیات شد، در این خانه زندگی می کرد. همینگوی این خانه را La Finca Vigia یا خانه دیده بان می نامید و تا سال 1960 در اینجا زندگی کرد و پس از آن برای مدت کوتاهی قبل از مرگش خارج از کشور کوبا به زندگی خود ادامه داد.

خانه نویسنده معروف ارنست همینگوی در حومه شهری هاوانا با نام سان فرانسیسکو دِ پائولا (San Francisco de Paula) قرار گرفته است. در اینجا شما خانه ای را خواهید دید که به سبک خانه های موری ساخته شده است. این خانه به وسیله ارنست همینگوی در ابتدا اجاره شد و سپس آن را خرید.

چه کتاب های همینگوی را خوانده باشید چه نه، بازدید از این موزه ارزش آن را دارد که خانه یکی از معروف و محبوب ترین نویسنده های جهان را ببینید. در حقیقت آنقدر این خانه مهم است که حتی ارزش آن را دارد که تنها به خاطر آن به کشور کوبا سفر کنید.

منبع مقاله: آشنایی با موزه همینگوی کوبا (Hemingway Museum)

انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 697

به "مقاله: آشنایی با موزه همینگوی کوبا (Hemingway Museum)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آشنایی با موزه همینگوی کوبا (Hemingway Museum)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید