ورود نخستین محوله واکسن فایزر به عراق

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش ایرنا از منابع رسانه ای عراق، جاسب الحجامی، رئیس اداره بهداشت منطقه الکرخ در پایتخت، گفت که محموله تازه ای از واکسن های خریداری شده این کشور از جمله فایزر امروز به فرودگاه بین المللی بغداد خواهد رسید.

ورود نخستین محوله واکسن فایزر به عراق

مقام های وزارت بهداشت عراق امروز (یکشنبه) اعلام کردند که نخستین محموله واکسن فایزر تا ساعت های آینده وارد این کشور خواهد شد.

به گزارش ایرنا از منابع رسانه ای عراق، جاسب الحجامی، رئیس اداره بهداشت منطقه الکرخ در پایتخت، گفت که محموله تازه ای از واکسن های خریداری شده این کشور از جمله فایزر امروز به فرودگاه بین المللی بغداد خواهد رسید.

پیش از این سیف البدر، سخنگوی وزارت بهداشت عراق اعلام کرده بود که شهفرایندان عراقی برای دریافت واکسن کرونا می توانند به نزدیک ترین مرکز بهداشتی اعلام شده مراجعه یا از طریق سامانه الکترونیکی نام نویسی کنند.

او گفت که تا به امروز بیش از 40 هزار نفر در عراق واکسن کرونا زده اند.

تهیه 16 میلیون دوز واکسن کرونا توسط عراق

به گفته البدر، عراق از مجموعه کوواکس 16 میلیون دوز واکسن کرونا تهیه کرده که برای 8 میلیون نفر کفایت می کند و 2 میلیون دوز واکسن سینوفارم و 8 میلیون دوز واکسن فایزر نیز به زودی به عراق خواهد رسید.

وی تأکید کرد که مذاکره با روسیه برای خرید یک میلیون دوز واکسن اسپوتنیک نیز ادامه دارد.

عراق فرایند مایه کوبی علیه کرونا را به صورت عمومی و رایگان آغاز کرده اما شهفرایندان این کشور از واکسن استقبال چندانی نکرده اند.

دولت عراق در این راستا با وضع قوانین تنبیهی در پی تشویق مردم به استفاده از واکسن و کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا بر آمده است.

وزارت بهداشت عراق در بیانیه ای رسمی با هدف ترغیب شهفرایندان به استفاده از واکسن قوانین تازه ای وضع کرده است.

به موجب این قوانین شرکت های هواپیمایی بدون ارائه گواهی نامه دریافت واکسن حق صدور بلیت پرواز برای شهفرایندان نخواهند داشت.

این وزارتخانه همچنین تأکید کرده که هر مرکز خرید، فروشگاه یا رستورانی که همه کارکنان آن گواهی دریافت واکسن نداشته باشند تعطیل خواهد شد.

در اقدامی مشابه، همه بیمارستان های خصوصی، آزمایشگاه ها و داروخانه هایی که کارکنانشان واکسن دریافت نکرده باشند، تعطیل می شوند.

در تازه ترین آمار مربوط به کرونا که عصر دیروز (شنبه 10 آوریل) منتشر شد، 6779 نفر در 24 ساعت پیش از اعلام این آمار به کرونا مبتلا شده اند و 37 نفر بر اثر کرونا درگذشته اند.

در این آمار رسمی تأکید شده که تا به امروز 133 هزار و 47 نفر واکسن دریافت کرده اند.

عراق از اوائل فروردین 1400 با افزایش چشمگیر آمار ابتلا به کرونا روبرو شده است به گونه ای که در این مدت چند بار آمار ابتلا در این کشور رکود زد.

این کشور از 12 اسفند 99 در پی دریافت 50 هزار دوز واکسن سینوفارم اهدایی دولت چین، مایه کوبی علیه ویروس کرونا را در بیمارستان مدینه الطب (شهرک پزشکان) بغداد آغاز کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 437

به "ورود نخستین محوله واکسن فایزر به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نخستین محوله واکسن فایزر به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید