هشدار آمریکا به طالبان: منزوی و تحریم می شوید

به گزارش وبلاگ راضانی، نماینده ویژه آمریکا در صلح افغانستان خواهان مشارکت همه طرف های افغان در مذاکرات صلح و پایبندی به توافق شد و هشدار داد طالبان در صورت ادامه خشونت، منزوی و تحریم خواهد شد.

هشدار آمریکا به طالبان: منزوی و تحریم می شوید

به گزارش ایرنا، زلمای خلیلزاد روز سه شنبه در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا افزود: ما وارد یک مرحله جدیدی از شراکت آمریکا- افغانستان می شویم که اهداف آن عبارتند از : خروج ایمن در بهترین شرایط ممکن، ارتقای یک راهکار سیاسی و مخالفت با تحمیل زور بر دولت، جلوگیری از تبدیل افغانستان به خطر تروریسم، ارتقای همکاری منطقه ای شامل توسعه اتصال، تجارت و اقتصاد به ذهنیت صلح آمیز و دادن سهم به کشورهای منطقه.

وی ادامه داد: برای انجام این کار، ما در حال ساخت حمایت بین المللی برای یک توافق توام با حمایت وسیع در داخل افغانستان، تشویق اتحاد سران افغان در انظار عمومی، پایدار کردن حمایت نظامی، سیاسی و مالی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تشویق به توافق و آتش بس، همکاری با کشورهای منطقه علیه تروریسم و ارتقای اتصال و تجارت بین افغانستان و آسیاسی مرکزی و جنوبی هستیم.

نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان افزود: طالبان می تواند از بودن به عنوان یک شورشی به تبدیل شدن به یک جنبش سیاسی به عنوان بخشی از افغانستان انتخاب کند. اگر آنها خشونت را انتخاب نمایند، منزوی خواهند شد، تحت تحریم قرار می گیرند و آمریکا به حمایت از نیروهای امنیت ملی افغانستان ادامه خواهد داد.

خلیلزاد اظهار کرد: طرف های افغان باید هرچه زودتر زمانی را برای گفت وگو موافقت نمایند. حمایت ها قوی است اما هر دو طرف افغان باید بخش خود را عملی سازند.

وی درباره نقش پاکستان هم اظهار کرد: پاکستان نقش مهمی برای ایفا دارد. ما آنها را تحت فشار قرار می دهیم تا از اهرم های قابل توجه خود برای کاهش خشونت طالبان و حمایت از توافق مذاکره شده، استفاده نمایند. پاکستان هم باور دارد که جنگ طولانی مدت به نفع آنها نیست.

نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان درباره خروج نیروهای آمریکایی از این کشور هم تاکید نمود: عقب نشینی نیروها شروع شده است بدون اینکه حادثه بزرگی از حملات علیه ناتو یا آمریکا انجام شده باشد. با حمایت کنگره، ما با تامین بودجه نیروهای امنیتی افغان، به آنها کمک خواهیم داد.

خلیلزاد اعلام کرد: ما به دفاع از دستاوردهای زنان و اقلیت ها از جمله مشارکت آنها در مذاکرات در حال اجرا، ادامه خواهیم داد.

وی درباره حمله تروریستی اخیر به دبیرستان دخترانه سیدالشهدا در کابل هم با مکث برای اظهار نظر در این باره، گفت: به نظر م رسد داعش مسئول است اما در نهایت، این خشونت و هرج و مرج مداوم است که چنین حملاتی را ممکن می سازد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 510

به "هشدار آمریکا به طالبان: منزوی و تحریم می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آمریکا به طالبان: منزوی و تحریم می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید