میزان آمادگی مردم روسیه برای واکسیناسیون علیه کرونا

به گزارش وبلاگ راضانی، نظرسنجی اجرا شده در روسیه نشان داده است: تنها 23 درصد از مردم این کشور آمادگی انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را دارند و 24 درصد هم واکسن روسی را ترجیح می دهند، البته 73 درصد آنها مایل نیستند واکسینه شوند.

میزان آمادگی مردم روسیه برای واکسیناسیون علیه کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، نظرسنجی اجرا شده در روسیه نشان داده است، 23 درصد از سئوال شوندگان آمادگی خود برای انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را اعلام نموده اند و 73 درصد آماده واکسیناسیون نیستند. این مسئله در تحقیقاتی از سوی حزب روسیه واحد اعلام شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

طبق این تحقیقات، حدود 23 درصد از شهروندان روس آماده واکسیناسیون علیه عفونت ویروس کرونا هستند، 73 درصد از پاسخ دهندگان هنوز چنین آمادگی را ندارند. ضمن اینکه، چهار درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم گفته ا ند که قبلاً به بیماری کووید-19 مبتلا شده و دیگر نیازی به واکسن ندارند.

در عین حال، اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در این نظرسنجی (93 درصد) معتقدند که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا باید داوطلبانه باشد و تنها 7 درصد از مردم بر این عقیده هستند که این واکسیناسیون لازم است و باید اجباری باشد.

علاوه بر این، 24 درصد از سئوال شوندگان گفته اند که واکسنی روسی که در داخل کشور فراوری شده را ترجیح می دهند و فقط 13 درصد مایل به واکسینه شدن با واکسنی ساخت خارج هستند. با این حال، 63 درصد از شهروندان هم تأکید نموده ا ند که تأثیر واکسن برای آنها، بسیار مهمتر از کشور فراوری کننده آن است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که بیش از نیمی از شهروندان فدراسیون روسیه، یعنی 52 درصد آنها، انتظار موج دوم گسترش عفونت کرونا در کشور را دارند و 37 درصد، دلیلی برای چنین سناریویی نمی بینند. 11 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم اعتراف کردند که به وجود عفونت ویروس کرونا اعتقادی ندارند.

این مطالعه در اواخر ماه سپتامبر با مشارکت حدود 20 هزار شهروند روسیه در مناطق مختلف اجرا شده است. نتایج این نظرسنجی برای وزارت بهداشت روسیه ارسال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 69

به "میزان آمادگی مردم روسیه برای واکسیناسیون علیه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان آمادگی مردم روسیه برای واکسیناسیون علیه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید