سوزان رایس: کمک نکردن دولت ترامپ به تیم انتقال قدرت بایدن، باعث تهدید امنیت ملی است

به گزارش وبلاگ راضانی، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت، خودداری های مکرر دولت ترامپ از دیدار با اعضای تیم انتقال قدرت جو بایدن، رئیس جمهور منتخب امنیت ملی کشور را با ریسک روبرو می کند.

سوزان رایس: کمک نکردن دولت ترامپ به تیم انتقال قدرت بایدن، باعث تهدید امنیت ملی است

به نقل از پایگاه هیل، این مقام سابق دولت باراک اوباما در مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز نوشت: هیچ تیم در حال ورود به قدرتی، بدون دسترسی به اطلاعات حساس مربوط به تهدیدات، نمی تواند با چیزی که آمدنش را نمی بیند مقابله کند.

رایس که هم اکنون در کمیته مشورتی انتقال قدرت بایدن-هریس مشغول به کار است، نوشت: به بایدن و تیم امنیت ملی ارشد او گزارشهای اطلاعاتی روزانه که واجد دریافتشان هستند، ارائه نشده است.

وی ادامه داد: تیم بایدن اطلاعات طبقه بندی شده را دریافت نمی کند. تیمهای بررسی سازمانی بایدن-هریس تشکیل شده اند اما جلوی دسترسی آنها به عناصر شاخه اجرایی گرفته شده است. تبادل حیاتی اطلاعات و دانش کارشناسی که به مبارزه با کووید 19 و شروع سریع اقتصاد کمک می کند در بن بست مانده است.

سوزان رایس که از 2009 تا 2013 به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل خدمت کرده، گفت: ترامپ و تعداد زیادی از جمهوریخواهان به جای عمل در راستای منفعت ملی و هماهنگ کردن یک انتقال قدرت مسئولانه و دموکراتیک دارند وقت را برای کاشتن تردیدهای غلط درباره مشروعیت انتخاب بایدن هدر می دهند.

رایس نتیجه گرفت: به شکلی غم انگیز اما نه تعجب برانگیز، به نظر می رسد که ترامپ مصمم به تخریب دموکراسی ما و امنیت ملی ما در جهت خروج غیرقابل اجتنابش است.

رایس در ادامه این مطلب فاش کرد که خودش و دیگر مقامهای وقت کاخ سفید در سال 2016 بیش از 12 ساعت را صرف مشورت دادن به مقامهای بعدی از جمله نفر بعد از خودش یعنی ژنرال بازنشسته مایکل فلن کردند و اوباما هم در آن زمان دیداری دو ساعته با ترامپی که آن زمان رئیس جمهورمنتخب بود، داشت.

رایس نوشت که در سال 2016 به کابینه بعدی ظاهرا گفته شده بود با همتایان خود در وزارتخانه های مربوطه در دولت اوباما دیدار نکنند و اکثرا این کار را نکردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 151

به "سوزان رایس: کمک نکردن دولت ترامپ به تیم انتقال قدرت بایدن، باعث تهدید امنیت ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوزان رایس: کمک نکردن دولت ترامپ به تیم انتقال قدرت بایدن، باعث تهدید امنیت ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید