درخواست مهم چین از آمریکا

به گزارش وبلاگ راضانی، خبرنگاران : وزارت خارجه چین از آمریکا درخواست کرد که آزار و سرکوب دانشجویان و محققان چینی را به بهانه اتهامات واهی متوقف کند.

درخواست مهم چین از آمریکا

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: چین روز آدینه از آمریکا خواست تا آزار دادن و سرکوب دانشجویان و محققان چینی در این کشور را متوقف نموده و از حقوق مشروع و منافع شهروندان چین در قلمروی آمریکا محافظت کند.

این سخنان وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین در حالی مطرح می گردد که دانشگاه جانز هاپکینز اخیرا در گزارشی گفت که دفتر تحقیقات فدرال آمریکا تمامی وکلای دادگستری آمریکا را برای تحقیق در مورد موارد مربوط به چین ترغیب نموده است.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که وزارت دادگستری آمریکا از سال 2018 طرحی را با هدف مقابله با چالش چین برای پیشتازی آمریکا در زمینه علمی و فناوری ایجاد نموده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که گزارش دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که طرح وزارت دادگستری آمریکا علیه چین صرفا سیاسی بوده و بر اساس واقعیت ها نیست.

این دیپلمات چینی گفت: زمانی که چین هراسی به عنوان هدف و وظیفه ای که باید تکمیل گردد شناخته می گردد هیچ تعجبی وجود ندارد که جرم ها و اتهامات جاسوسی علیه موسسات و افراد چینی مطرح می گردد.

وی افزود: چین از آمریکا می خواهد که ذهنیت جنگ سرد را کنار گذاشته و روابط عادی فناوری میان مردم دو کشور را مختل نکند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 137

به "درخواست مهم چین از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مهم چین از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید