درخواست قطع دست برای سارقان سریالی خانه ها

به گزارش وبلاگ راضانی، اعضای باندی که 22 خانه در تهران را مورد دستبرد قرار داده اند، درپی درخواست شکات برای قطع ید سارقان برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران منتقل شدند و مورد محاکمه قرار گرفتند.

درخواست قطع دست برای سارقان سریالی خانه ها

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش شرق، اعضای این باند پنج نفره که همگی با هم دوست بودند، شبانه وارد خانه ها می شدند و دستبرد می زدند. سال 92 طرح چندین فقره شکایت مشابه مبنی بر سرقت از خانه هایی در غرب تهران مأموران را متوجه این موضوع کرد که سرقت ها سریالی است. شواهد نشان می داد سارق یا سارقان شبانه و در غیاب صاحب خانه وارد منازلی در منطقه بلوار فردوس، خیابان مرزداران و تهرانسر می شوند و پس از شکستن گاوصندوق همه پول، طلا و دلار های موجود را سرقت می نمایند. شباهت سرقت ها به یکدیگر نشان می داد سارقی ها احتمالا ازسوی اعضای یک شبکه انجام شده است.

در حالی که شمار سرقت ها به 22 فقره رسیده بود، مأموران پلیس رد یک سارق سابقه دار را در این پرونده یافتند و با انجام تحقیقات گسترده او را شناسایی و بازداشت کردند. این متهم به نام افشین در بازپرسی ها به شرکت در سرقت های شبانه در محدوده غرب تهران با همدستی چهار دوست دیگرش اعتراف کرد. با گذشت چند سال از سرقت ها خاتمه چهار همدست افشین بازداشت شدند و به مشارکت در سرقت ها اعتراف کردند. سپس پرونده آن ها برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

هشت نفر از شاکیان که در جلسه دادگاه حضور داشتند، درخواست اشد مجازات را مطرح کردند. یکی از شکات گفت: من چند سال است که در خانه ای ویلایی در منطقه مرزداران ساکن هستم. آن شب همراه همسر و فرزندان به میهمانی رفته بودیم؛ اما وقتی بازگشتیم متوجه شدیم خانه به هم ریخته است. در گاوصندوق شکسته و پول و دلارهایم به سرقت رفته بود.

شاکی دیگر گفت : من به همراه همسرم در خانه ام در غرب تهران ساکن بودم. در غیاب من سارقان با شکستن قفل در وارد خانه شده و پول و طلاهایم را سرقت نموده بودند. بعد از این ماجرا همسرم به شدت دچار ترس شده بود. به همین دلیل مجبور شدم خانه ام را بفروشم و به منطقه دیگری نقل مکان کنم. من برای سارقان درخواست قطع دست دادم. شش شاکی دیگر نیز گفتند درخواست داریم تا سارقان اموالمان به ما برگردانند؛ اما اگر سارقان نمی توانند اموالمان را پس بدهند، درخواست قطع دست برای آن ها داریم. سپس پنج متهم یک به یک به دفاع پرداختند، اما هیچ کدام 22 فقره سرقت را گردن نگرفتند. هر یک از آن ها تنها به پنج یا شش فقره سرقت اعتراف کرد.

افشین گفت: قبول دارم همراه دوستانم نقشه سرقت را اجرا می کردیم. دو نفر مقابل در خانه کشیک می دادند و سه نفر دیگر وارد خانه می شدیم و همه پول و طلا ها را سرقت می کردیم؛ اما من در همه سرقت ها حضور نداشتم. گاهی اوقات دوستانم سه نفره برای سرقت وارد خانه می شدند و سپس اموال سرقتی را میان خودشان تقسیم می کردند. چهار متهم دیگر نیز به دفاع پرداختند و گفتند در همه 22 فقره سرقت حضور نداشتند. در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند تا برای پنج سارق رأی صادر نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 435

به "درخواست قطع دست برای سارقان سریالی خانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست قطع دست برای سارقان سریالی خانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید