خطر انتقال سریع کرونا از مسافرانِ بدون ماسک در اتوبوس

به گزارش وبلاگ راضانی، نتایج یک تحقیق نشان می دهد: بیماری کووید-19 به شکل گسترده در میان مسافران اتوبوس که ماسک به صورت ندارند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی نمایند، گسترش پیدا می نماید.

خطر انتقال سریع کرونا از مسافرانِ بدون ماسک در اتوبوس

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در این آنالیز آمده است: درصورتیکه یکی از سرنشینان اتوبوس به بیماری کووید-19 مبتلا باشد و ماسک به صورت نداشته باشد و فاصله اجتماعی را رعایت نکند دیگر مسافران در معرض شدید خطر ابتلا به این بیماری قرار می گیرند.

در این آنالیز معین شد: در میان شرکت کنندگان مراسمی در شرق چین که در نوزدهم ماه ژانویه برگزار گردید افرادی که با اتوبوس حامل یک مسافر آلوده به کروناویروس در محل حاضر شده بودند، 11 درصد بیش از دیگر افراد شرکت کننده در معرض ابتلا به بیماری کووید-19 بوده اند.

محققان اظهار داشتند: از 68 سرنشین اتوبوس 24 نفر به بیماری کووید-19 مبتلا شدند و این درحالیست که از میان 172 شرکت کننده دیگر این مراسم که به طور جداگانه در محل حاضر شده بودند تنها هفت نفر به این بیماری دچار شدند.

گزارش ها حاکیست هیچ یک از مسافران این اتوبوس ماسک به صورت نداشته اند چرا که در آن موقع پوشش ماسک به عنوان هنجاری برای مقابله با همه گیری بیماری معرفی نشده بود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، به گفته محققان درحقیقت بیشترین خطر از جانب مسافران آلوده به کروناست که دچار علائم سرفه و عطسه هستند که می توان با پوشش ماسک این خطر را کاهش داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 29

به "خطر انتقال سریع کرونا از مسافرانِ بدون ماسک در اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر انتقال سریع کرونا از مسافرانِ بدون ماسک در اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید