خبرنگاران قبایل یمنی در المهره سعودی ها را وادار به عقب نشینی کردند

به گزارش وبلاگ راضانی، تهران- خبرنگاران- قبایل یمنی با نظامیان سعودی که قصد تسلط بر گذرگاه مرزی شحن در استان المهره و استقرار دستگاه های جاسوسی در این منطقه را داشتند درگیر و آنان را وادار به عقب نشینی کردند.

خبرنگاران قبایل یمنی در المهره سعودی ها را وادار به عقب نشینی کردند

به گزارش پایگاه خبری عربی 21 یک منبع مطلع محلی اظهار داشت که نیروهای سعودی قصد ورود به منطقه فوجیت در حد فاصل مناطق حات و شحن را داشتند که قبایل این منطقه آنها را مجبور به عقب نشینی کردند.

منبع مذکور توضیح داد که نیروهای سعودی سعی داشتند تا وسایل مورد استفاده برای استراق سمع و جاسوسی را به منطقه شحن منتقل نمایند.

این منبع اضافه نمود: درگیری هایی که در 40 کیلومتری گذرگاه مرزی شحن با سلطان نشین عمان صورت گرفت، موجب آتش دریافت تجهیزات موجود در کامیونهای متعلق به نیروهای سعودی شد. این در حالی است که عربستان سعودی در کوشش است تا به جای دولت یمن کنترل گذرگاههای مرزی را به دست گیرد.

به همین دلیل سالم بلحافرئیس کمیته اطلاع رسانی سازمان تحصن مسالمت آمیز ساکنان المهره از مقامات محلی خواست تا بدون توجه به زورگویی نیروهای سعودی، وظایف خود را در قبال حفاظت و مدیریت بر گذرگاههای مرزی اجرا نمایند.

از سال 2017 ،استان المهره، که از آن به عنوان دروازه شرقی یمن یاد می گردد، در یک جنبش مردمی با سیاست های ریاض در تسلط بر گذرگاه مرزی شحن و بعضی از مناطق یمن، مبارزه می نماید.

این استان دارای دو بندر زمینی با عمان و دارای طولانی ترین نوار ساحلی در یمن است که 560 کیلومتر تخمین زده می گردد.

استان المهره از ماه ها پیش شاهد اعتراضات مختلفی در راستای مقابله با وجود نظامیان سعودی در این استان است . شهروندان و نیروهای قبایل بارها از احداث پایگاه های نظامی و ایجاد پست های ایست و بازرسی جلوگیری نموده بودند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 19

به "خبرنگاران قبایل یمنی در المهره سعودی ها را وادار به عقب نشینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قبایل یمنی در المهره سعودی ها را وادار به عقب نشینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید