خبرنگاران روسیه درخواست آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ راضانی، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم روسیه درسازمان ملل متحد با ارسال نامه ای به رئیس شورای امنیت، درخواست آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را نامشروع دانست و به شدت محکوم کرد.

خبرنگاران روسیه درخواست آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه را محکوم کرد

واسیلی نبنزیا روز پنج شنبه با ارسال این نامه به دیان دیجانی نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل که اکنون ریاست دوره ای شورای امنیت را برعهده دارد، این مطلب را عنوان نمود.

وی در این نامه آورده است: من این افتخار را دارم که موضوع فوری مربوط به اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را مورد توجه شما قرار دهم.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد اضافه نمود: ما عمیقا نگران کوشش های ایالات متحده برای برقراری مکانیسم ماشه با استناد به بند 11 قطعنامه فوق هستیم.

نبنیزیا ادامه داد: ما کوشش های طرف آمریکایی را غیرقانونی می دانیم زیرا ایالات متحده در سال 2018 به طور عمدی و رسمی از برجام خارج شد و در این رابطه هیچ مخفی کاری هم نداشت.

وی اضافه نمود: متعاقب آن آمریکایی ها بارها قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و برجام را نقض کرد، بنابراین هرگونه حق استفاده از ابزارهای مقرر در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، از جمله موارد موجود در بند 11 را از بین برد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد توضیح داد: من این افتخار را دارم که موقعیت حقوقی مفصل خود را در این باره با شما و سایر اعضای شورای امنیت در میان بگذارم.

نبنزیا تاکید نمود: ما این حرکات نامشروع طرف آمریکایی را به شدت محکوم می کنیم و معتقدیم که مکانیسم بازگرداندن تحریم ایجاد نشده است. بر اساس اطلاعات ما، این رویکرد بیشتر اعضای شورای امنیت است.

وی همچنین خواهان ثبت این نامه به عنوان سند شورای امنیت شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 7

به "خبرنگاران روسیه درخواست آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه درخواست آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید