بیمارستانی که 6 ماه پس از افتتاح در زمین لرزه 21 آبان 96 سرپل ذهاب فروریخت

به گزارش وبلاگ راضانی، خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با اشاره به نحوه امدادرسانی متفاوت در زمین لرزه 21 آبان ماه سال 96 گفت: متاسفانه بیمارستان اسلام آباد این استان که 100 کیلومتر با مرکز این زلزله فاصله داشت، پس از افتتاح در اردیبهشت ماه سال 96، در آبان ماه بر اثر این رخداد لرزه ای فروریخت.

بیمارستانی که 6 ماه پس از افتتاح در زمین لرزه 21 آبان 96 سرپل ذهاب فروریخت

به گزارش خبرنگاران هوشنگ بازوند در نشست بازخوانی زلزله 21 آبان ماه 96 سرپل ذهاب کرمانشاه با بیان اینکه بر اثر زلزله 7.3 ریشتری سرپل ذهاب در سال 1396 تعداد زیادی روستا تحت تاثیر قرار گرفتند، اضافه نمود: پس از این زمین لرزه برق قطع شد و به دلیل کوهستانی بودن منطقه و تاریک شدن هوا امکان استفاده از بالگرد در ساعات اولیه این رخداد لرزه ای برای امدادرسانی وجود نداشت.

وی ریزش کوه را از دیگر پیامدهای این زمین لرزه نام برد و یادآور شد: بر اثر این پدیده در دو منطقه جاده مواصلاتی پاطاق (جهت سرپل ذهاب به اسلام آباد) و محور ثلاث باباجانی بر اثر ریزش کوه مسدود شدند که در کمتر از 2 ساعت این دو محور باز شد.

بازوند، با اشاره به تخریب بیمارستان ها بر اثر این زمین لرزه، خاطر نشان کرد: متاسفانه بیمارستان اسلام آباد که ساخت آن به مدت 7 سال و نیم به طول انجامیده بود، بر اثر این زلزله تخریب شد.

به گفته وی این بیمارستان در اردیبهشت سال 96 افتتاح شد و در 21 آبان ماه همان سال بر اثر زلزله فروریخت.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه از این رو مهندسان باید در این زمینه آسیب شناسی نمایند، یادآور شد: این بیمارستان حدود 100 کیلومتر با مرکز زلزله 21 آبان ماه سال 1396 فاصله داشته است.

وی افزود: در سومین سالگرد این زمین لرزه این بیمارستان در حال تکمیل شدن است که این امر نیز نقیصه عظیمی به شمار می رود.

بازوند با بیان اینکه امدادرسانی در این زمین لرزه عظیم از امدادرسانی با سایر زمین لرزه ها متفاوت بود، یادآور شد: کلیه مجروحان این زلزله به بیمارستان ها منتقل شدند و دلیل سرعت مناسب در امدادرسانی حضور نیروهای نظامی در منطقه بود که به کمک نیروهای هلال احمر شتافتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 144

به "بیمارستانی که 6 ماه پس از افتتاح در زمین لرزه 21 آبان 96 سرپل ذهاب فروریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستانی که 6 ماه پس از افتتاح در زمین لرزه 21 آبان 96 سرپل ذهاب فروریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید