برهم صالح حمله ترکیه به خاک عراق و نیروهای پیشمرگ را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ راضانی، ریاست جمهوری عراق حمله روز گذشته به نیروهای پیشمرگه در استان دهوک و حملات ترکیه به خاک عراق را محکوم کرد.

برهم صالح حمله ترکیه به خاک عراق و نیروهای پیشمرگ را محکوم کرد

بهترین تجربه سفر را با قیمت تور ترکیه زمستان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

براساس بیانیه رسمی سخنگوی ریاست جمهوری عراق، وی بر ضرورت توقف این اقدامات تأکید کرد و حضور نظامی حزب کارگران کردستان در خاک عراق را غیر قانونی دانست و خواهان اقدام برای سرانجام دادن به این اقدامات برهم زننده ثبات در عراق شد.

رئیس جمهوری عراق همچنین بر ضرورت جلوگیری از نقض حاکمیت ارضی کشورش و لزوم خروج نیروهای ترکیه از اقلیم کردستان و موصل تأکید کرد و حضور این نیروها را نقض اصول حسن هم جواری و خلاف معاهده های بین المللی دانست.

برهم صالح همچنین حمله اخیر ترکیه به مناطق اطراف اردوگاه مخمور را اقدامی پرمخاطره خواند که جان شهروندان و پناهجویان را با خطر روبرو می نماید و خلاف قوانین بین المللی و موازین انسانی است.

رئیس جمهوری عراق جدا از این بر ضرورت تقویت روابط با ترکیه براساس منافع مشترک و حل اختلافات مرزی و همکاری و هماهنگی در پرونده های امنیتی و مخالفت با اقدامات یکجانبه ترکیه و لزوم احترام به حاکمیت ارضی عراق تأکید کرد.

او اضافه کرد که عراق همیشه تأکید نموده است که حاضر نیست میدان نزاع دیگران باشد و اجازه تعرض به خاکش را نمی دهد و نمی گذارد که از خاکش برای اقدام علیه همسایگان استفاده گردد.

منابع امنیتی عراقی روز گذشته از جان باختن 5 نیروی پیشمرگه و زخمی شدن 7 نیرو در حمله ای به این نیروها در منطق جبل متین استان دهوک خبر دادند.

وزارت نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق تأکید کرد که نیروهای حزب کارگران (پ ک ک) در این حمله از سلاح های سبک و سنگین استفاده کردند.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 524

به "برهم صالح حمله ترکیه به خاک عراق و نیروهای پیشمرگ را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح حمله ترکیه به خاک عراق و نیروهای پیشمرگ را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید