احضار کاردار موقت فرانسه به وزارت خارجه ایران

به گزارش وبلاگ راضانی، در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتور های اهانت آمیز نسبت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، دیروز کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.

احضار کاردار موقت فرانسه به وزارت خارجه ایران

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، روز گذشته (دوشنبه) در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتور های اهانت آمیز نسبت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، فلوران ایدالو کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.

در جریان این ملاقات معاون مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه، ضمن محکوم کردن اقدامات غیر قابل قبول مقامات فرانسوی که موجب جریحه دار شدن احساسات میلیون ها مسلمان در اروپا و دنیا شده است، تاکید نمود: هر گونه اهانت و بی احترامی به پیامبر اسلام (ص)، ارزش های ناب اسلام از سوی هر فرد و در هر مقامی به شدت محکوم و مردود است.

وی اضافه کرد: دامن زدن به اسلام هراسی و نفرت پراکنی آن هم به نام آزادی بیان که باید در خدمت مفاهمه، همدلی و همزیستی مسالمت آمیز بین جوامع بشری باشد، عمیقا مایه تاسف است.

معاون مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه، همچنین تاکید نمود: واکنش نابخردانه مقامات فرانسوی به اقدام افراط گرایانی که به نام اسلام دست به خشونت می زنند، تنها زمینه را برای رشد گرایشات انحرافی و فاقد سنخیت با این دین الهی که همیشه نویدبخش تسامح، عقل گرایی، صلح و عدالت طلبی است را فراهم می نماید.

آیدالو کاردار موقت سفارت فرانسه، قول داد اعتراض جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دولت فرانسه در این خصوص را در اسرع وقت به مقامات ذیربط کشورش منعکس کند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز شنبه سوم آبان در پی استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص)، در فرانسه که در کمال تاسف در مواردی با حمایت بعضی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی خصوصا خاتم آن ها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.

محمدجواد طریف وزیر امور خارجه ایران نیز دیروز در توئیتی توهین های اخیر علیه مسلمانان را محکوم و آن را سوءاستفاده فرصت طلبانه از آزادی بیان توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 78

به "احضار کاردار موقت فرانسه به وزارت خارجه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار کاردار موقت فرانسه به وزارت خارجه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید