آماده شدن رئیس حزب حاکم ژاپن برای نخست وزیری با حفظ کلیت کابینه شینزو آبه

به گزارش وبلاگ راضانی، رئیس حزب حاکم ژاپن یوشیهیده سوگا که در صف بدل شدن به نخست وزیر بعدی است، به نظر می رسد- چنان که وعده داده- آماده برای ادامه سیاست های نخست وزیر قبلی به وسیله حفظ وزرای کابینه و مقامات حزبی در پست های خود است.

آماده شدن رئیس حزب حاکم ژاپن برای نخست وزیری با حفظ کلیت کابینه شینزو آبه

به نقل از رویترز، سوگا که مدت ها مشاور وفادار و دبیر ارشد کابینه تحت نخست وزیر مستعفی، شینزو آبه بوده است، پیروزی قاطعی برای به عهده دریافت رهبری حزب لیبرال دموکراتیک داشت. او وعده داد که بسیاری از برنامه های آبه، از جمله حاصل کار او، استراتژی مالی آبنومیکس را اجرا کند.

وی با چالش های گسترده ای روبه رو است، از جمله مقابله با کووید 19 در حین احیای یک اقتصاد آسیب دیده و کنار آمدن با جامعه ای که سن آن به سرعت در حال بالا رفتن است و در آن تقریباً یک سوم جمعیت بالای 65 سال سن دارند.

بر اساس چندین گزارش رسانه ای، تارو آسو، وزیر دارایی، توشیمیتسو موتگی، وزیر امور خارجه و ژنرال توشیهیرو نیکی، دبیر حزب لیبرال دموکراتیک، احتمالاً در سمت های خود باقی خواهند ماند. این در حالی است که محتمل است یاسوتوشی نیشیمورا دوباره به عنوان وزیر اقتصاد منصوب گردد.

همچنین خبرگزاری کیودو نیوز گزارش کرد، توشیمیتسو موتگی، وزیر امور خارجه ژاپن سمت خود را در کابینه جدید که فردا (چهارشنبه) توسط نخست وزیر منتخب پیش فرض، یوشیهیده سوگا اعلام می گردد، حفظ خواهد نمود. این خبرگزاری با استناد به منابعی که نامشان را منتشر نکرد همچنین امروز (سه شنبه) اعلام نمود، سوگا تصمیم گرفته تارو آسو، وزیر دارایی و معاون نخست وزیر و آکابا کازویوشی، وزیر حمل و نقل و سیکو هاشیموتو، وزیر المپیک را در سمت های فعلی شان حفظ کند.

بنا بر اعلام نیپون تی وی، سوگا ممکن است کاتسونوبو کاتو، که در نزد عموم به عنوان چهره کوشش های ژاپن برای مقابله با ویروس کرونا شناخته شده است را به عنوان دبیر ارشد کابینه انتخاب کند. کاتو نزدیک به سوگا است و برای او به عنوان معاون دبیر کل کابینه خدمت نموده است.

سوگا روز دوشنبه در پاسخ به اینکه چه کسی باید جایگزین او گردد، گفت: عناصر متفاوتی مورد احتیاج هستند. یکی از این عناصر، تناسب آن ها با نخست وزیر است اما اگر کل این موضوع را در نظر بگیریم، آن ها همچنین باید دارای نقاط قوت گسترده ای باشند که از همه آرامش دهنده تر است.

سوگا تقریباً از انتخابش به عنوان نخست وزیر در آرای مجلسی روز چهارشنبه، به خاطر کسب اکثریت آرای حزب لیبرال دموکراتیک در مجلس عوام، اطمینان دارد. وی تا سرانجام دوره آبه به عنوان رئیس حزب، تا سپتامبر 2021 خدمت خواهد نمود.

سوگا که بیشتر به خاطر کارهای پشت پرده اش شناخته می گردد، بعد از اعلام ماه گذشته آبه مبنی بر آنکه به خاطر بیماری کنار می رود، برای جایگزینی او به عنوان گزینه دلخواه ظاهر شد. آبه، نخست وزیر مستعفی ژاپن با طولانی ترین دوره خدمت است که بعد از نزدیک به هشت سال کنار رفت.

این حدس گسترده وجود دارد که سوگا می تواند از نرخ حمایت قدرتمند برای انحلال مجلس عوام مجلس و برگزاری انتخابات زودهنگام به منظور کسب دوره سه ساله کامل به عنوان رئیس حزب لیبرال دموکرات استفاده کند، اما او محتاط به نظر می رسد.

سوگا گفت: آنچه حالا اهمیت دارد، محدود کردن همه گیری کرونا در عین احیای اقتصاد است. من فکر نمی کنم فوراً بتوانیم مجلس عوام را فقط به این خاطر که همه گیری محدود گردد، منحل کنیم. این تصمیمی است که باید با آنالیز جامع عوامل متعدد گرفته گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 49

به "آماده شدن رئیس حزب حاکم ژاپن برای نخست وزیری با حفظ کلیت کابینه شینزو آبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده شدن رئیس حزب حاکم ژاپن برای نخست وزیری با حفظ کلیت کابینه شینزو آبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید