دوستان

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی

با خطا روبرو شدیم! که نشان دهنده‌ی اینست که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش کنید.


 در این مقاله قرار است در مورد کسری خدمت جبهه پدر به ارائه اطلاعات و مطالبی بپردازیم. عزیزانی که می خواهند در مورد مدت زمان کسری از خدمت سربازی فرزندان پدرانی که در جبهه بوده اند اطلاعاتی کسب کنند می توانند ادامه مقاله را بخوانند.

 کسری خدمت جبهه پدر در سال ۹۷

همانطور که می دانیم در قوانین جمهوری اسلامی ایران نیز همانند خیلی کشورهای دیگر برای فرزندان شهدای عزیز، جانبازان، اسرا و رزمندگان جبهه تسهیلات و امتیازاتی در نظر گرفته می شود، برای خدمت سربازی فرزندان این قشر از جامعه نیز امتیازاتی و کسری از مدت زمان خدمت آن ها در نظر گرفته شده است.

 کسری خدمت سربازی برای خدمت جبهه پدر

کسری خدمت برای فرزندان شهدا

طبق صحبت های نمایندگان در مجلس و اصلاح ماده ۱۰۳ با اذن رهبری در مورد کسر خدمت جبهه پدر تصمیماتی گرفته شد. برای فرزندان شهدا ۲ نفر از فرزندان شهید از سربازی معاف می شوند. و اگر یک شهید سابقه اسارت داشته باشد فرزندان سوم و چهارم وی از قوانین سربازی که برای رزمندگان و برای آزادگان است بهره مند شوند.

کسری خدمت برای فرزندان آزادگان

آزادگانی که به مدت ۳ سال اسیر بوده اند، یکی از فرزندانش از سربازی معاف است. آزادگانی که کمتر از ۳ سال اسیر بوده اند، به ازای هر یک سال  شش ماه از مدت خدمت آن ها کسر می شود.یعنی به ازای هر یک ماه یک ماه معاف می شوند.

تخفیف خدمت جبهه پدر

کسری برای خدمت فرزندان جانبازان

قبلا چنین بود که اگر جانبازی ۲۵ درصد و بالاتر جانباز باشد؛ یکی از فرزندان وی از خدمت معاف می شود ولی در صورتی که کمتر از ۲۵ درصد باشد؛ فقط از سربازی فرزندش کسر می شود. اما در سال فرزندان جانبازان به ازای هر یک درصد جانبازی یک ماه از سربازی معاف می شوند.

کسری برای خدمت فرزندان رزمندگان

اگر رزمنده ای کمتر از ۳۰ ماه در جبهه خدمت کند به نسبت ماه ها از مدت زمان خدمت فرزندش کسر می شود؛ اما اگر به مدت ۳۰ ماه در جبهه خدمت کرده باش، یکی از فرزندانش از خدمت معاف می شود. اگر ۶۰ ماه در جبهه خدمت کرده باشد، ۲ تا از فرزندانش از سربازی معاف می شوند.

 کسری خدمت جبهه پدر

وضعیت فرزندان مفقود الاثرها چگونه است؟

یکی از فرزندان پدر مفقودالاثر از خدمت سربازی معاف می شود.

امیدواریم اطلاعات لازم درباره کسری خدمت جبهه پدر را کسب کرده باشید و برای شما دوستان مفید واقع شده باشد.

منبع : آرگا


برچسب :

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها