بیشتر گردشگرانی که به شهر پکن سفر می کنند برای لذت بردن از مکان های دیدنی پکن به صورت تورهای مسافرتی و پیاده روی سفر را برای خودت جذاب تر می کنند و ترجیح می دهند تا با پیاده روی در این شهر از از بیشتر جذابیت های این شهر استفاده و تمام لذت را از این سفر خود داشته باشند. همچنین گردشگران در طی سفر می توانند از خوراکی های محلی و لذیذ چینی نیز استفاده کنند تا تجربه ای جدید و تازه در سفر خود داشته باشند.

مکان های دیدنی پکن و جاذبه ها

شنایی با مکان های دیدنی پکن:

در پکن بیشتر بناهای تاریخی و معابد آن دارای قدمتی طولانی با پیشینه بیش از پنج هزار ساله است بناهایی که با وجود قدیمی بودن هنوز دارای جذابیت هستند و مورد معماری آن توجه گردشگران را به سمت خود جلب می کند.

بناهای زیبا در پکن

۱- برج طبل و برج ناقوس:

این برج از بزرگترین برج های قدیمی است که برای ثبت کردن وقت کارمندان ساخته شده است و قدمت آن به دوران سلسله یوان و مینگ باز می گردد و به افراد بازدید کننده ای که می توانند به نقطه بالای برج بروند در نهایت جوایز داده می شود.

شهر پکن را بیشتر بشناسید

۲- دیوار بزرگ چین:

دیوار چین از مهم ترین مکان های گردشگری پکن است که دارای قدمت بالایی است و از عجایب مهم گردشگری دنیا است این دیوار سرتاسر چین را احاطه کرده است که در زمان حمله مغول برای حفاظت ساخته شده است اما در نتیجه تاثیر چندانی در مقابله با دشمن نداشته است.

دیوار چین

۳- منطقه هنر ۷۹۸:

این منطقه گردشگری در پکن برای انتقال هنرهای مختلف و به روز به بازدید کنندگان تاسیس شده است و در آن فعالیت های متنوع و جذاب هنری رونمایی می شود.

موزه هنر پکن

۴- شهر ممنوعه:

این کاخ از مهم ترین کاخ های جهان است و با کاخ های بزرگی نظیر ورسای برابری می کند معماری چوبی و بی نظیر این کاخ موجب شده است تا آن را زیباترین معماری چوبی در جهان تلقی کنند و قدمت آن به ۵۰۰ سال قبل باز می گردد.

پکن و مکان های مدرن

۵- نانلوگوکسیانگ:

این خیابان مدرن در شهر پکن قرار دارد و در گوشه و کنار آن رستوران ها و کافی شاپ هایی با طراحی و امکانات مدرن وجود دارد بوتیک های مختلف نیز از دیگر مزایا و نقاط مثبت در این خیابان به شمار می روند.

مناطق رویایی در پکن

۶- معبد آسمان:

این معبد با معماری بی نظیر خود از مکان های دیدنی پکن است و به دلیل اینکه با اعتقادات مردم این ملت گره خورده است بسیار با اهمیت و ارزشمند است این معبد در گذشته به دستور امپراطوران این سرزمین برای عفو گناهان و مکانی برای دعای بارش باران و پرباری محصولات بوده است.

شهر پکن و بناهای تاریخی

۷- معبد لاما:

این معبد بزرگترین معبد بودایی است و بسیاری از راهبان در این معبد تحت آموزش و تعلیم قرار می گیرند و در همین معبد زندگی می کنند مجسمه ۲۶ متری مایتریا نیز در این معبد قرار دارد.

معبد زیبا در پکن

۸- کاخ تابستانی:

این کاخ زیبا در ۱۵ کیلومتری از شهر پکن قرار گرفته است و از جاذبه های بی نظیر و مکان های دیدنی پکن محسوب می شود که برای هر گردشگری جالب و تماشایی است. دریاچه و فضای اقامتی اطراف این دریاچه نمایی رویایی به این منطقه تفریحی بخشیده است.

مناطق بی نظیر پکن

۹- میدان تیانانمن:

این میدان بزرگترین میدان جهان است و مرکز تفریحی بسیاری از توریستان می باشد این میدان به دلیل افسانه هایی که در دل خود دارد برای گردشگران بسیار دوست داشتنی و دیدنی است.

میدان بزرگ پکن

۱۰- خیابان وانگفوجینگ:

این خیابان بزرگ از مناطق دیدنی پکن است که بیشتر توریست ها از آن دیدن می کنند در این خیابان به خوبی می توانید ساختمان ها و سنت های قدیم مردم را مشاهده کنید و به دلیل حفظ و نگهداری این منطقه عبور کردن اتومبیل در آن ممنوع است.

جاذبه های توریستی پکن

۱۱- شیچاهای:

این منطقه توریستی پکن که بسیار جذاب است دارای دریاچه های بزرگ با طبیعت و چشم اندازی بکر و خاص است و برای راحتی گردشگران در اطراف این منطقه رستوران ها و کافه های شیک در نظر گرفته شده است.

دریاچه زیبای پکن

۱۲- پارک بیهای:

این پارک از مکان های دیدنی پکن است که دارای جنبه تاریخی و تفریحی است بنای قرار گرفته در این پارک دارای ارزش تاریخی است و در اطراف آن دریاچه و امکانات قایق رانی نیز قرار گرفته است.

زیبایی های شهر پکن

پکن به دلیل بزرگی و زیبایی که دارد دارای مکان های دیدنی و جاذبه های متنوع و بی نظیری است که برای یک مسافرت بی نظیر و به یادماندنی انتخابی مناسب است.

منبع : آرگا


برچسب :

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها