اگر شرکت ها رفتاری خوبی نسبت به کارمندان خود نداشته باشند با انتقاد از سوی مشتریان مواجه می گردند. برای شفاف تر شدن موضوع به دو مثال توجه کنید. شرکت آی بی ام  افرادی جوان و متخصص را استخدام کرده اما طبق خبرگزاری Propublica این شرکت در پنج سال اخیر ۲۰ هزار کارمند بالای ۴۰ سال خود را کنار زده است.

مثال دوم مربوط به شرکت هایی چون JK Moving Services و Nebraska Furniture Mart است که با دادخواستی از اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به استفاده ابزاری و تبلیغاتی از فیسبوک برای استخدام مردان رو به رو شده است.

ارتباط بین رفتار شرکت ها با کارمندان و مشتریان

این انحصاری بودن به دلیل سروکار داشتن این شرکت با تایر، مکانیکی، قدرت بدنی بالا بوده و به همین خاطر زنان را در این فعالیت ها دخیل نمی کند. در این مثال ها مشخص می شود که هر شرکتی برای تامین نیروهای خود به شگرد خاصی روی آورده است.

ارتباط بین رفتار شرکت ها با کارمندان و مشتریان

مسلماً به کار بردن این شگردها عواقب زیادی دارد. به عنوان مثال شرکت هایی که به دنبال رویکردهای سیاسی و جنسیتی نیروی کار خود را شکل می دهند. مشتریان می توانند به این شگردهای ناعادلانه اعتراض کنند و شرکت ها موظف به شنیدن پیغام آن ها می گردند.

ارتباط بین رفتار شرکت ها با کارمندان و مشتریان

شرکت ها برای یافتن بازار مناسب به جلب رضایت مشتری نیاز دارند و نمی توانند به آن بی توجه باشند. یک شرکت روابط عمومی در مطالعات خود به این نکته اشاره می کند که مصرف کنندگان محصولات به موضوعاتی چون رسوایی های شرکت، نحوه برخورد با آن ها و کارهای غیرقانونی توجه دارند.

ارتباط بین رفتار شرکت ها با کارمندان و مشتریان

کارآمدی کارکنان تاثیر زیادی بر روی اعتماد مشتریان دارد. شرکت باید برای جذب نیروی کارمند خود، با همکاران و مشتریان هم عقیده باشد. تک جنسی بودن تمام کارمندان سبب منزوی شدن شرکت می گردد.

کارکنانی که حس نزدیکی با شرکت ندارند، نمی توانند انگیزه لازم برای کار در شرکت را داشته باشند. مسلماً این دیدگاه های تک بعدی مانند سن، جنس و … نمی تواند عملکرد مثبت کارکنان شما را تضمین کند.

ارتباط بین رفتار شرکت ها با کارمندان و مشتریان

بنابراین با این توضیحات باید یک شرکت وقت زیادی را صرف انتخاب کارمندهایش کند. چون در این صورت ضمن استعدادیابی، سبب شکل گیری فرهنگ و عملکرد شرکت خواهد شد.

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها