دوستان

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی

با خطا روبرو شدیم! که نشان دهنده‌ی اینست که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش کنید.


قبل از بیگ بنگ جهان ذره  اتمی ریز است که تمام کانئات آن در یک ذره جمع شده اند و فشردگی ذرات به یکدیگر موجب شده است تا گرانشی شدید ایجاد شود. کارول از دانشمندانی است که در این زمینه تحقیقات فراوانی داشته است و توانسته به موفقیت های زیادی دست پیدا کند او دوره بیگ بنگ را دوره ای طلایی در روند شکل گیری جهان هستی می داند و با وجود اینکه بیش از ۹۵ درصد از اجرام زمینی قابل تشخیص نیستند تحقیقات تاثیرگذاری در این زمینه داشته است.

دنیا قبل از انفجار بیگ بنگ

 جهان قبل از بیگ بنگ و نحوه شکل گیری آن:

فضاپیمای WMAP از فضاپیماهای تحقیقاتی است که امواج مختلف کیهانی و امواج بیگ بنگ را مورد بررسی قرار داده است و اطلاعات مهمی را درباره چگونگی شکل گیری اجرام زمینی و جهان نشان می دهد در این محاسبات این نتایج حاصل شده است که جهان در مراحل اولیه شکل گیری به صورت اجرامی متراکم و گرم بوده است اما با این وجود هنوز کیهان شناسان نتوانسته اند به نتایج دقیقی دست پیدا کنند که چرا جهان اینگونه بوده و پیش از شکل گیری و تراکم اجرام به شکلی بوده است.

درک اینکه قبل از بیگ بنگ چه اتفاقاتی رخ داده است کمی دشوار است و اندیشمندان این مثال را بیان می کنند که زمانی که شما با شکستن یک تخم مرغ و یا لیوان آب توانستید مجدد آن را به عقب بازگردانید و درباره آن تحقیق کنید در این صورت نیز می توانید به قبل از انفجار بیگ بنگ و تشکیل سیارات مختلف باز گردید.

قبل از بیگ بنگ و انفجار آن

در حال مدل دقیق و مفهومی از جهان وجود ندارد که حوادث قبل بیگ بنگ را توجیه کند و دانشمندان بیان کرده اند که نمی توان زمان قبل از پیدایش جهان و سیارات مختلف را کشف کرد.

فقط در طی تحقیقات مختلف دانشمندان به نحوه شکل گیری جهان و تشکیل شدن سیارات مختلف در کهکشان ها پیس برده اند که در این تحقیقات بیان کرده اند تمام جهان و کهکشان ها نوعی ذره و گرد و غبار گرم به شکلی متراکم و چسبیده به هم بوده اند که در اثر جذب و گرانش به یکدیگر متصل شده و بعد در انفجار بیگ بنگ این ذرات متلاشی و پراکنده می شوند و سیارات مختلف تشکیل می شود.

منبع : آرگا


برچسب :

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها